Вулканічний попіл...

У переважній більшості, шпаклівки, представлені на ринку будівельних матеріалів, мають наповнювач піщаний, доломітний або з крейди.

шпаклевки

Всі перераховані наповнювачі є інертними, вони створюють об’єм і несуть основне механічне навантаження. Частинки таких наповнювачів зв'язуються в єдине ціле за допомогою в'яжучих речовин.

Flugger розроблена своя унікальна серія шпаклівок Flugger Sandplast із застосуванням особливого виду наповнювача - вулканічного попелу. Він відноситься до розряду активних наповнювачів. Його частинки безпосередньо беруть участь у формуванні структури шару шпаклівки, проявляючи пуцоланову активність, посилюючи дію сполучних   речовин, що входять до складу готових шпаклівок. Цей процес нагадує структурування частинок в цементно-піщаних сумішах в процесі твердіння. В результаті, шпаклівки Flugger Sandplast мають підвищену міцність і мінімальну усадку. Ще одним приємним бонусом є те, що вулканічний попіл має низьку щільність, що пов'язано з його пористістю. Це гарантує більш низьку щільність шпаклівок на цьому наповнювачі, приблизно на 35% в порівнянні з доломітними аналогами, при цьому, не втрачаючи своїх  заповнюючих властивостей.

Для готових шпаклівок взагалі, а тим більше для шпаклівок на основі активного наповнювача, важливим компонентом є сполучна речовина. Сполучної речовини має бути достатньо для того, щоб забезпечити необхідну адгезію і ефективно зв'язати частинки наповнювача між собою. При цьому, важливо зберегти баланс між міцністю, пластичністю і зручністю в обробці (шліфуванням). І цей баланс ідеально досягнутий в серії шпаклівок Flugger Sandplast.

 У випадку з вулканічним попілом, вибір сполучних речовин і їх кількості пов'язаний не тільки з виконанням стандартних завдань, перерахованих вище, а і з необхідністю посилення в'яжучих властивостей наповнювача. При цьому, шпаклівки, призначені для використання у вологих приміщеннях, повинні володіти високою стійкістю до перепадів вологості і температури, не боятися промокання і мати підвищену пластичність і адгезію до основи.

Всі ці запити врахували і реалізували фахівці Flugger. В компанії постійно створюються нові продукти, поліпшуються характеристики раніше створених. Серія шпаклівок Sandplast постійно вдосконалюється і розширюється. Кожен продукт створений для максимально ефективної відповідності поставленому завданню.

Які ж новаторські ідеї і рішення втілені в цих матеріалах?
Дуже просто:

- Вся лінійка Flugger Sandplast створена на основі

активного наповнювача - вулканічного попелу, який виявляє пуцоланову активність.

- Знижена щільність, (нижче, ніж у фарб, в середньому 1,16 кг / л, проти 1,45 кг / л), що дозволяє легко піднімати їх на риштування і, в процесі застосування, знижує навантаження на м'язи рук.

- Тиксотропність
Навіть при легкому перемішуванні, шпаклівки Flugger Sandplast стають пластичними і дуже легко наносяться. При цьому, структура швидко відновлюється , шпаклювальна маса не тече і не опливає.
- Зручність нанесення
Шпаклівки  добре тримаються на шпателі, легко наносяться на стіну і не «тягнуться» за інструментом, не залишають великих напливів.

- Підвищений робочий час
Дозволяє якісніше нанести матеріал. Шпаклівки не сохнуть під шпателем, навіть, при нанесенні мінімальним шаром. Це знижує кількість відходів і підвищує ефективність використання матеріалу.

- Вирішена проблема утворення плівки на поверхні
При повторному проході по шпакльованій поверхні, шпаклівки «не задираються» шпателем і не створюють дефекти. Шпаклівки дуже технологічні.

- Підвищена адгезія
В середньому, адгезія шпаклівок Flugger Sandplast до мінеральних основ становить 0,78 МПа, що на 55% вище адгезії фінішних шпаклівок на основі доломіту (для порівняння, адгезія цементного розчину до бетону становить приблизно 0,8 МПа).

- Мінімальна усадка
Усадка відбувається в процесі висихання шпаклівки, волога йде – об’єм зменшується. Однак, завдяки пористій структурі частинок вулканічного попелу і тому, що він бере участь у формуванні структури, ступінь усадки максимально знижена.

- Легка обробка і шліфування
Шпаклівки Flugger Sandplast досить пластичні при нанесенні. Їх можна шліфувати дрібними шкурками, що усуває необхідність повторного шпаклювання  для усунення подряпин, залишених абразивами великої шкурки.

line