З 01.02.2020  починає працювати школа підготовки малярів в рамках міжнародного проекту flugger   Докладніше
  • 17 December 2019 12:58:45

Порада професіонала

Завжди закривайте підлоги і меблі перед фарбуванням. При цьому, спочатку рекомендуємо пофарбувати стелі, а тільки потім стіни. Вибираючи тиксотропні фарби, крім інших переваг,ви захищаєте сусідні поверхні від бризок фарби, що наноситься.

Якщо, перед миттям стін, укрити підлогу плівкою, ви зможете уникнути попадання бризок і крапель на підлогу. Це не тільки позбавить вас від додаткового прибирання підлоги, але також захистить підлогові покриття, особливо з натуральної деревини, від знебарвлення, викликаного дією деяких миючих засобів.

Вкриваючи підлогу і меблі плівкою або картоном, пам’ятайте про малярську стрічку, вона допоможе захистити плінтуси, фризи та фурнітуру, а також обмежити поле під фарбування. Пам`ятайте, що приклеєна малярська стрічка служить своєрідною лінійкою при фарбуванні, тому клеїти її потрібно акуратно і дуже точно.

Вибирайте міцну фарбу для стін в дитячих, яка зможе витримати будь-які дитячі забави. Flutex 10 має достатню міцність, витримує будь-який знос і ви зможете відмити стіну, не зіпсувавши зовнішній вигляд.

Матові фарби в темних насичених кольорах досить уразливі. У приміщеннях з дуже високим «трафіком» можуть швидко з`явитися блискучі плями на стінах, які пофарбовані матовою фарбою в насиченому кольорі. Щоб уникнути цієї проблеми, ви можете вибрати фарбу з більш високим ступенем блиску, яка не боїться локального зносу. Саме такі фарби рекомендується використовувати на поверхнях, які зазнають сильного зносу, наприклад, в коридорах.

Стелю найчастіше фарбують білою матовою фарбою. Білий колір візуально розширює простір. А глибоко-матова поверхня розсіює світло, приховуючи можливі недоліки на поверхні, створюючи ефект суцільної однорідної поверхні. Дуже важливо при виборі фарби для стелі, щоб вона добре розкатувалася і розтікалася по поверхні, володіла високою покривною здатністю, була глибоко-матовою і не мала відблисків. Всім цим вимогам відповідає фарба Flutex 2S.

Якщо вам подобається відчуття чистоти і строгості, тоді палітра холодних кольорів стане кращим вибором для вашого будинку. Забудьте про сніжно-білий і модний білий або інші класичні рішення, краще виберіть красиві і стильні сріблясто-сірі відтінки.

Перш ніж остаточно вирішити чи підходить вам обраний колір, зробіть замовлення на мінімальну кількість фарби в кольорі і пофарбуйте достатнього розміру зразок прямо на об`єкті. Освітлення і ступінь блиску фарби сильно впливають на остаточне враження про колір.

Більшість кольорів, в тому числі і білий, доступні як в холодній, так і в теплій версії. Якщо вам подобаються і холодні, і теплі відтінки, найкраще змішати їх в інтер`єрі.

- Вибираючи теплі відтінки паркету на підлогу, додайте холодний сірий колір на стіну. Це дасть вам зручний баланс між поверхнями і запобіжить злиття теплих відтінків один в одному.

- Якщо ж ви вибрали плитку в прохолодних сірих відтінках, при фарбуванні стін додайте колір з теплої гами. Приміщення стане м`якшим і затишнішим.

Якщо ви бажаєте гармонійно міняти відтінки з кімнати в кімнату, переконайтеся, що відмінності обраних кольорів досить значні, при їх візуальній оцінці. Інакше відтінки в різних приміщеннях можуть візуально зливатися між собою.

Якщо ви хочете створити теплу і затишну атмосферу в вашому домі, найкраще для цієї мети використовувати відтінки з теплої гами. Ви можете комбінувати темні, середні і світлі тони для того, щоб створити теплу і затишну оселю.

При підведенні країв використовуйте пензель і маленький валик після нього. Прокочуючи валиком якомога ближче до краю, ви зменшуєте видимі розводи від щетини.

При фарбуванні стіни валиком, починайте від вікна або від найбільш освітлених ділянок і рухайтеся до більш темної частини стіни. Це дозволить знизити небезпеку появи перекатів.

При фарбуванні фарбами темних насичених відтінків, важливо розподілити пігменти на поверхні в одному напрямку. Після нанесення фарби на стіну, поки вона ще мокра, прокатайте її валиком ще раз в одному і тому ж напрямку, наприклад, зверху-вниз, або знизу-вгору (але не горизонтально). Яскраві пігменти мають набагато меншу покривну здатність, ніж світлі і можуть нерівномірно розподілятися при нанесенні. Такий метод знизить ймовірність появи смуг при фарбуванні.

Якщо пофарбована поверхня обмежена малярською стрічкою, видалити її необхідно перед тим, як фарба повністю висохне. Коли ви знімаєте малярську стрічку, відтягуйте її вільний край в бік свіжопофарбованої поверхні, ви отримаєте найгостріші і чіткі краї.

Малярський валик потрібно вибирати в залежності від типу поверхні на яку планується наносити фарбу. Якщо ви фарбуєте шорстку, неоднорідну поверхню, наприклад, цементну штукатурку або OSB, краще взяти більш грубий валик з довгим ворсом. Він завдає більшу кількість фарби і легше маскує структуру поверхні. Якщо ж фарбування відбувається по флізеліну або по фінішній шпаклівці, то валик краще вибрати з більш коротким ворсом, для отримання більш гладкого покриття.

Якщо ви бажаєте отримати акуратні стики при фарбуванні стіни декількома кольорами, зробіть наступне:

- нанесіть фоновий колір трохи виходячи за його плановані кордони

- акуратно наклейте малярську стрічку, обмеживши контури нового кольору

- акуратно пройдіть фоновою фарбою по новому контуру, перекриваючи край малярської стрічки

- нанесіть основну фарбу

- видаліть малярську стрічку до того, як фінішний шар фарби повністю висохне

Такий метод перешкоджає підтіканню основної фарби під малярську стрічку на фоновий шар і дозволяє отримати ідеально рівні краї.

Використання підкладки в більш світлому відтінку, але з високою покривною здатністю, буде хорошим рішенням перед фарбуванням поверхні насиченими відтінками. Найчастіше це необхідно, тому що деякі яскраві, насичені відтінки через особливості колірних пігментів мають слабку покривну здатність. Використання тонованої підкладки зробить фінішне покриття якісніше, дешевше і скоротить терміни виконання робіт.

Забезпечте хорошу вентиляцію під час і після фарбування (проте, уникайте сильних протягів). Найкраще провітрювати кімнату перші кілька тижнів після фарбування. Щоденне провітрювання приміщень - це корисна звичка.

При фарбуванні стін або стель виконуйте роботи не перериваючись. При цьому, наносіть нову смугу фарби, перекриваючи попередню поки вона мокра. Ця техніка називається мокрий по мокрому. Використовуючи її, ви рятуєтесь від смуг після висихання фарби, покриття буде виглядати рівномірним.

Перед обробкою, деревина повинна ретельно висохнути, вміст вологи має бути 12 ± 3%. Виміряти вологість можна за допомогою спеціального вологоміра. Окремо стоячі, добре вентильовані дерев`яні конструкції можуть мати вологість до 18%.

Чи знаєте ви про те, що вологість повітря коливається протягом доби та вночі вона максимальна? Тому деревина не може просохнути за ніч у вологу погоду. Отже, фарбувати столярні вироби рано вранці не рекомендується.

Матеріали для захисту деревини на водній основі можуть бути без проблем використані при перефарбуванні поверхонь, раніше оброблених матеріалами на основі розчинника. Матеріали на основі розчинника, можуть викликати проблеми при нанесенні їх на поверхні, раніше оброблені матеріалами на водній основі. Тому ми пропонуємо звернутися за порадою до спеціалістів представництва Flugger-Україна.

Фарбування столярних виробів на вулиці слід проводити після обіду, коли сонце вже встигло прогріти і висушити конструкції. Таким чином, ви будете наносити матеріали на суху поверхню і уникнете появи вологи і роси.

Ви можете нанести захисний матеріал довговорсовим валиком, після чого розгладити його широким пензлем. Валик наносить матеріал, а пензель втирає його в деревину, тим самим оптимізує захист. Така методика, крім іншого, прискорює процес обробки.

Перед фарбуванням завжди необхідно вимити деревину. Навіть чиста, на перший погляд, деревина може містити частинки пилу, бруду, жиру або спори грибків. Всі ці забруднення можуть знизити як естетичні, так і функціональні властивості фінішного покриття. Якщо старе покриття потріскалось і відшаровується, всі слабкі ділянки необхідно видалити і відшліфувати всю поверхню, інакше подальше покриття не буде мати достатньої сили зчеплення з основою.

Малярські роботи найкраще проводити при помірній вологості і температурі. В ідеалі це похмурий сухий літній день, з відносною вологістю близько 60%.

Ви збираєтеся пофарбувати тільки фасад? Використовуйте колір вікон як відправну точку і знайдіть відповідний до них колір фасаду.

При виборі кольору для фарбування фасаду, подумайте, чи бажаєте ви виділити його із загального ряду. Якщо ні, то як джерело натхнення вам може послужити колір фасаду сусідніх будинків. Мало того, якщо фасад виходить на червону лінію, то в багатьох населених пунктах існують певні обмеження у виборі колірної гами.

Нижче наведені основні моменти, які варто обміркувати перш ніж брати в руки пензель, для фарбування дверей.

- В який колір фарбувати двері?

- Яким був її початковий колір?

- Чи можуть двері мати оригінальний колір або необхідно коригувати відтінок для фарбування в колір сусідніх дверей?

- Які кольори підходять під загальну концепцію дизайну будинку?

- Якого кольору вікна, фасад і дах?

Пам`ятайте, що двері можуть бути темніше вікон.

Перед фарбуванням вікон завжди ретельно очищайте їх, навіть ті, які раніше не були пофарбовані. Справа в тому, що на поверхню рами може потрапити силікон, який буде перешкоджати нормальному зчепленню фарби з основою.